Fine art baskı nedir?
“Bazen sanat fotoğrafçılığı da denilen güzel sanatlar fotoğrafçılığı, bireysel bir profesyonelin yaratıcı vizyonunu gerçekleştirmek için yaratılan fotoğrafların yüksek kaliteli arşivsel fotoğraf baskılarını ifade eder. Bu baskılar, reklamlarda veya dergilerde toplu olarak çoğaltılmak yerine, bayilere, koleksiyonculara veya küratörlere satılmak üzere, genellikle sınırlı sayıda üretilmektedir.  Wikipedia.

Fine art baskılar,  müze ve arşivleme standartlarına uygun olarak asitsiz, %100 pamuk tabanlı kağıtlar üzerine pigment mürekkep kullanarak yapılan özel baskılardır.

12 adet pigment mürekkep kullanan baskı makinelerimiz ve her kağıt için özel olarak ürettiğimiz renk profilleri sayesinde ekran görüntüsüne en yakın baskıları elde etmekteyiz. Baskı öncesi dikkat edilmesi gereken basit ipuçları için tıklayabilirsiniz. Özellikle Hahnemühle fine art kağıtlara yapılan baskıların ömrü uygun saklama koşullarında ortalama 200 yıldır. Fine art baskılar özellikle siyah beyaz baskılarda olağanüstü bir derinlik hissi verir. Renkli baskılarda renk profilleri sayesinde gerçekçi renkler elde edilmektedir.

Fine art baskı müzelerin ve koleksiyonerlerin kabul ettiği ve önerdiği bir baskı çeşididir.